Aesculap i Łysa Góra

Łysa Góra jest bazą narciarską stowarzyszenia Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap. Pomysł na jej wybudowanie urodził się w 1982 roku. Stoki były jeszcze dziewicze – narciarze nie znali tego niezwykłego miejsca. Pan Stanisław Rażniewski powiedział wtedy: „Tu wybudujemy wyciągi...„. Niektórzy się uśmiechali... Wbrew prześmiewcom ośrodek powstał jednak. Mikrostacja swoje istnienie zawdzięcza ogromnemu wysiłkowi i uporowi naszej społeczności. Instruktorom i ówczesnym członkom Szkoły i Klubu.


 Aesculap stworzył i wypromował nowy teren do nauki jazdy na nartach. Miejsce to było do 1987 roku białą plamą na mapie narciarskiej Polski. A w 2014 już znaną w kraju stacją. Aesculap – Jedna z najstarszych szkół narciarskich w Polsce oddała do użytku narciarzom w pełni wyposażony ośrodek wraz z systemem sztucznego śnieżenia, dwoma ratrakami, budynkami gospodarczymi, schroniskiem i kawiarnią. Ośrodek którego do tej pory jest właścicielem.

Piękna Łysa Góra jest niezwykle fotogeniczna. Malowniczo położona w Grzbiecie Południowym Gór Kaczawskich. Roztacza się stąd wspaniały widok na pobliskie Okole i inne szczyty. A przede wszystkim na rozległe – aż po horyzont – Pogórze Kaczawskie. Fotografuję i filmuję stację od początku jej istnienia. Zapraszam do oglądania kilkuset filmów i tysięcy zdjęć jej poświęconych. Odsyłam Was również do historii szkoły i Łysej Góry, jaką udostępniłem na stronie internetowej.

Popularne posty