Multimedia - Komunikaty - Historia

Wstęp

Z internetu korzystam od 2000 roku. Wtedy powstała moja pierwsza witryna - autorska galeria fotografii, która stopniowo się rozrastała i w końcu nazwałem ją "Wędrówki z Aparatem w Plecaku". Zawierała moje najlepsze zdjęcia i opisy wypraw rowerowych (obecnie w tamtym kształcie już nie istnieje). W tym samym czasie założyłem serwis informacyjny Szkoły Narciarskiej Aesculap (pod nazwą "Aesculap i Łysa Góra"). Obie te strony pisałem samodzielnie w języku HTML. Oprócz nich równolegle prowadziłem kilka blogów tematycznych o miejscu, w którym pracowałem i swoich wyjazdach szkoleniowych (jako instruktor wykładowca PZN Aesculap reprezentowałem do 2014 roku). Obecnie moją główną stroną jest Eskulap Name. Wiele uwagi poświęcam gruntownie przebudowanym "Wędrówkom...". Wszystkie blogi (po wielu zmianach i aktualizacjach) są dostępne teraz na Bloggerze (patrz menu pod logo). Zapraszam.

Michał Rażniewski

Aesculap i Łysa Góra

Łysa Góra jest bazą narciarską stowarzyszenia Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap. Pomysł na jej wybudowanie urodził się w 1982 roku. Stoki były jeszcze dziewicze – narciarze nie znali tego niezwykłego miejsca. Pan Stanisław Rażniewski powiedział wtedy: „Tu wybudujemy wyciągi...„. Niektórzy się uśmiechali... Wbrew prześmiewcom ośrodek powstał jednak. Mikrostacja swoje istnienie zawdzięcza ogromnemu wysiłkowi i uporowi naszej społeczności. Instruktorom i ówczesnym członkom Szkoły i Klubu.


 Aesculap stworzył i wypromował nowy teren do nauki jazdy na nartach. Miejsce to było do 1987 roku białą plamą na mapie narciarskiej Polski. A w 2014 już znaną w kraju stacją. Aesculap – Jedna z najstarszych szkół narciarskich w Polsce oddała do użytku narciarzom w pełni wyposażony ośrodek wraz z systemem sztucznego śnieżenia, dwoma ratrakami, budynkami gospodarczymi, schroniskiem i kawiarnią. Ośrodek którego do tej pory jest właścicielem.

Piękna Łysa Góra jest niezwykle fotogeniczna. Malowniczo położona w Grzbiecie Południowym Gór Kaczawskich. Roztacza się stąd wspaniały widok na pobliskie Okole i inne szczyty. A przede wszystkim na rozległe – aż po horyzont – Pogórze Kaczawskie. Fotografuję i filmuję stację od początku jej istnienia. Zapraszam do oglądania kilkuset filmów i tysięcy zdjęć jej poświęconych. Odsyłam Was również do historii szkoły i Łysej Góry, jaką udostępniłem na stronie internetowej.