Multimedia - Komunikaty - Historia

Wstęp

Z internetu korzystam od 2000 roku. Wtedy powstała moja pierwsza witryna - autorska galeria fotografii, która stopniowo się rozrastała i w końcu nazwałem ją "Wędrówki z Aparatem w Plecaku". Zawierała moje najlepsze zdjęcia i opisy wypraw rowerowych (obecnie w tamtym kształcie już nie istnieje). W tym samym czasie założyłem serwis informacyjny Szkoły Narciarskiej Aesculap (pod nazwą "Aesculap i Łysa Góra"). Obie te strony pisałem samodzielnie w języku HTML. Oprócz nich równolegle prowadziłem kilka blogów tematycznych o miejscu, w którym pracowałem i swoich wyjazdach szkoleniowych (jako instruktor wykładowca PZN Aesculap reprezentowałem do 2014 roku). Obecnie moją główną stroną jest Eskulap Name. Wiele uwagi poświęcam gruntownie przebudowanym "Wędrówkom...". Wszystkie blogi (po wielu zmianach i aktualizacjach) są dostępne teraz na Bloggerze (patrz menu pod logo). Zapraszam.

Michał Rażniewski

O witrynie


Historia tworzenia moich stron internetowych

JEŻDŻĘ WIĘC JESTEM (dawniej – Co słychać w Aesculapie) to niezależna witryna (a właściwie blok blogów) poświęcona Szkole Narciarskiej Aesculap i Łysej Górze. Prowadzę ją z pasji, chcę dzielić się z Wami wiedzą o jednej z najstarszych szkół narciarskich w Polsce (rok założenia 1970). Znajdziecie tu pełną historię Szkoły i Łysej Góry, opis działalności, relacje z wszelkich wydarzeń, jakie zaszły na przestrzeni dziejów stowarzyszenia Aesculap od początku istnienia aż do dnia dzisiejszego. W latach 2000 – 2014 prowadziłem oficjalny serwis internetowy tej szkoły. Redagowałem go, pisałem artykuły i wykonywałem grafiki oraz samodzielnie wykonałem projekt w języku HTML. Przydały się także umiejętności fotograficzne oraz filmowe (stale rozwijane), które wykorzystywałem w swojej pracy. Serwis, mimo swojego regionalnego charakteru, zdobył dużą popularność wśród internautów. Obecnie tworzę niezależnego bloga poświęconego Szkole Narciarskiej Aesculap (którego właśnie oglądasz).

Bardzo ważną częścią mojego internetowego dorobku (promocji Aesculapa i Łysej Góry) są filmy i zdjęcia. Wykonałem wiele relacji, rejestrowałem wydarzenia związane z działalnością szkoły. Chodziłem z kamerą na wycieczki górskie, filmowałem narciarskie popisy uczestników na Łysej Górze. Utrwalałem na taśmie filmowej jazdę synchroniczną instruktorów i slalomy zawodników. Powstały filmy ukazujące codzienną pracę szkoleniową Szkoły i Klubu. W 2010 roku uwieczniłem ważne chwile w życiu naszej społeczności – obchody 40-lecia Szkoły Narciarskiej Aesculap (nagrałem serię video). Każdego roku filmowałem rozpoczęcia i zakończenia sezonu.

Realizowałem także komunikaty i raporty śniegowe Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra – Dziwiszów – Chrośnica. Przebywając codziennie na szczycie, miałem możliwość wykonywania porannych relacji filmowych o stanie nartostrad. Cieszyły się one bardzo dużą oglądalnością. Przeciętny filmik oglądało tysiąc – półtora tysiąca internautów. A ilość wizyt na stronie niejednokrotnie sięgała czterech tysięcy dziennie. Wiele lat poświęciłem na fotografowanie Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej. W galerii można zobaczyć zestaw wybranych zdjęć mojego miasta i okolic. Robię również zdjęcia sportowe (narciarskie i kolarskie). Na niniejszej witrynie dostępne są propozycje tras rowerowych w Górach Kaczawskich. Na kilku podstronach umieściłem mapy i opisy dróg (krótszych lub dłuższych), które prowadzą na Łysą Górę. Ale to tylko drobna część materiałów o tematyce rowerowej. Bowiem ich zdecydowana większość znajduje się na mojej autorskiej witrynie poświęconej podróżom rowerowym (a jednocześnie fotografii dokumentalnej i artystycznej).


Motto strony

12 stycznia 2018 nadałem nowy tytuł swojemu blogowi. A mianowicie: „Jeżdżę więc jestem”. To jednocześnie motto, które towarzyszy przez całe lata mi i moim wychowankom. Mój tata mawiał często: „żeby jeździć trzeba jeździć”. W sumie te dwa powiedzenia sprowadzają się do jednego. Wysoki poziom jazdy na nartach można utrzymać tylko wtedy, kiedy regularnie, z pasją uprawia się narciarstwo; a raczej nieustannie doskonali się w narciarstwie. Narciarz, który z jakichś powodów przestaje jeździć „umiera” w sensie podtrzymywania zdolności do uprawiania narciarstwa jako hobby czy inaczej – zawodu. Instruktor po otrzymaniu pierwszego patentu zdaje egzaminy przez cale życie. Wykładowca co roku; instruktor co trzy lata. SITN organizuje te obligatoryjne szkolenia w trosce o poziom kadry. Niezależnie od tego każdy z nas doskonali się indywidualnie. ABY BYĆ DOBRYM NARCIARZEM! Bo chce pokazać piękną skuteczną jazdę swoim uczniom.Dopóki to robi, dopóki dba o poprawność wykonywanych ewolucji, poprawność ruchów, perfekcję wykonywania zadań, dopóty „będzie w obiegu”. JEŻDŻĘ WIĘC JESTEM. Jeśli nie jeżdżę – nie ma mnie; narciarski aut!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz